Merhaba! Bugüne kadar farklı üniversitelerden çok sayıda hazırlık öğrencisine fakülteye geçme sürecinde destek oldum. TOEFL ve IELTS gibi dil yeterlilik sınavlarına hazırladığım birçok öğrencinin başarı sevincini onlarla birlikte yaşadım.

Dil yeterlilik sınavlarına hazırlanan daha fazla öğrenciye ulaşmak ve  destek olmak amacıyla band 7+’yı hazırlamaya karar verdim. Dileğim band 7+’nın sizin için yol gösterici olmasıdır. 

Band 7+ da bulacağınız kompozisyon ve okuma örnekleri, B1-B2 düzeyi olup, TOEFL ve IELTS gibi akademik İngilizce yeterlilik sınavları baz alınarak hazırlanmıştır. Soru formatları farklı üniversitelerin sınav soru tiplerine uygundur.

Band 7+’nın amacı TOEFL ve IELTS dil yeterlilik sınavlarına katılacak olan öğrencilere temel bir başlangıç noktası sunmak.

TRACE, COPE, STEP, IYS, BİLET, ELAE, MÜYYES, PROFICIENCY, TOEFL veya IELTS İngilizce dil yeterlilik sınavların isimleri farklı olsa da ölçülen beceriler aynıdır. Yapılan sınavların tek bir amacı vardır: üniversite akademik ortamında okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinizin yeterli olup olmadığını ölçmek.  

Reading bölümündeki örnek metinler ve writing bölümündeki örnek akademik konular size çalışma ve pratik yapma olanağı verecektir.  Unutmayın ki sadece ve sadece pratik yaparak dil becerinizi geliştirip, dil yeterliliği elde edersiniz.

Doğru bir çalışma stratejisi izleyerek başarıya ulaşabilirsiniz. Sınav soruları belli bir teknik ve strateji ile hazırlanıyor. Çalışma zamanınızı en etkin kullanabilmeniz için sınav bölümlerini ve sınav stratejilerini iyi bilen bir eğitmenden yardım alın. Iyi bir eğitmenle çalışmak size zamandan tasarruf sağlar ve hedefe daha kısa zamanda ulaşmanıza yardımcı olur. 

Unutmayın ki küçük bir destek büyük başarılara yol açabilir. Eleştirileriniz, görüşleriniz ve sorularınız için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresinden her zaman benimle iletişime geçebilirsiniz. 

Mithat Ardane

 

Add comment


Security code
Refresh