Kadir Has Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı

Kadir Has Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (KHAS-İYS) Nedir ve Hangi Bölümlerden Oluşur?

Kadir Has Üniversitesinde eğitim ağırlıklı olarak İngilizce dilinde verildiğinden, öğrenciler hazırlık okumak ve Kadir Has İngilizce yeterlilik sınavına (KHAS-İYS) girmek zorundalar. Yılda Üç kez İngilizce Yeterlilik sınavı (KHAS-İYS) yapılır.Eğitim yılı içinde yapılan yeterlilik sınavlarına (İYS) girebilmek için öğrencilerin en az B1 seviyesini başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Eylül ayında yapılan Proficiency sınavına üniversiteyi yeni kazanan veya daha önceki yılda hazırlıkta okuyup herhangi bir seviyede kalan öğrenciler bu sınava girebilirler.

İngilizce Yeterlilik sınavı yılda üç kere olamk üzere yıl içerisinde  Ocak / Mayıs / Eylül aylarında yapılan sınavlarda B2 seviyesini başarıyla geçen öğrenciler ve  B1 seviyesinden 70 alan öğrencilerde girebilir. B2 seviyesinde modül ortalaması en az 80 ve modül sonu sınavından en az 60 not alan öğrenciler isteğe bağlı olarak İngilizce Yeterlilik Sınavından muaf sayılabilirler.

Kadir Has Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (KHAS-İYS) Hangi Bölümlerden Oluşur?

Kadir Has Yeterlilik Sınavı iki bölümden oluşur. Birinci bölüm 3 saat süren yazılı bölümdür. Yazılı bölüm dinleme, okuma ve yazma sorularından oluşur. Sınav süresince herhangi bir ara verilmez.

İkinci oturum speaking (konuşma) sınavının yapıldığı bölümdür ve her öğrencinin konuşma sınavı ortalama 5-7 dakika sürer.

KHAS-İYS PUAN AĞIRLIĞI: 

  • Writing Bölümü         %30
  • Reading Bölümü       %30
  • Listening Bölümü      %25
  • Speaking Bölümü      %15

 

KHAS-İYS nasıl hazırlanmalıyım?

 

 

 

Add comment


Security code
Refresh