Mithat Ardane kimdir

Merhaba, ben Mithat Ardane!

Bu yazıda kim olduğumdan bahsedeceğim. Ama inanın insanın kendini başkalarına anlatması öğretmenlikten daha zor bir iş olduğunu bu yazı sayesinde görmüş oldum. Sıradan bilgilerden oluşan bir yazı yerine beni tanımanızın daha iyi fikir vereceğini düşünüyorum. Öğretmenlikten konuşacaksak bir öğretmenin başarısını öğrencinin bilgi olarak seviyesine inebilmek ve öğrenci ile iyi iletişim kurabilmek olduğunu düşünüyorum.

Öğretmenlik bence bu nedenle zor bir meslektir.

İlk “öğretmenlik” tecrübemi henüz üniversite öğrencisiyken bir arkadaşıma gönüllü verdiğim derslerle yaşamış oldum.  25 yıldır da her yeni gün bir tecrübe olmaya devam ediyor benim için. Tıpkı ikiz olan zeyrek kızlarım Defne ve Sanem sayesinde edindiğim tecrübeler gibi. 

Meslek hayatımdan kısaca bahsetmek gerekirse; öğretmenliğe ilk başladığım kurumda, 11 yıl boyunca eğitim koordinatörlüğünün ardından kendimi geliştirmek ve yeni deneyimler kazanmak için bir  üniversitede çalışmaya başladım. Sonrasında hayallerimi gerçekleştirmek üzere adını kızlarımın ilk hecelerinden alan Sande Akademi'yi kurdum.

Şimdi de teknolojiden faydalanarak daha fazla öğrenciye destek olmak için band 7+ sitesini kurdum.

Derslerimde her zaman söylediğim gibi; “Olumsuz sözlere yer yok.”  Kendinize güvenip çalıştığınız sürece Band 7+ ve ilerde oluşturacağım içeriklerle daima yanınızdayım.

 Sevgiler.

 

Add comment


Security code
Refresh