İngilizce Dil Öğrenimi İçin Faydalı Web Siteleri Ve Uygulamalar

İngilizce Dil Öğrenimi İçin Faydalı Web Siteleri Ve Uygulamalar

Sadece İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlananların değil, İngilizcesini geliştirmeye çalışan herkesin bilmesi gereken faydalı siteler ve uygulamaları derleyip bir araya getirmeye çalıştım. Bu sayfadaki linklerin yararlı olması ve sizi yeni ufuklara götürmesi dileğiyle. 

 

Dinleme ve okuma pratiği yapabileceğiniz faydalı siteler: 

  • VOA Learning EnglishAmerikanın sesi kanalının İngilizce öğrenmek isteyenler için hazırladığı bir sayfa. Beginning, Intermediate ve advanced düzeylerinde hazırlanan okuma ve dinleme içerikleriyle kelime, okuma ve dinleme becerinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle TOEFL gibi bir akademik İngilizce yeterlilik sınavına girecek olanlara tavsiye ederim.  
  • Learning English - BBC: Her öğrencime eğitim programımın başında kişisel çalışma için önerdiğim bir sayfa. İçerik olarak zengin bir sayfa. Yeni kelime öğrenimi ve dinleme becerinizin gelişimi için paha biçilmez bir kaynak. 
  • Randall's ESL Cyber Listening Lab: İngilizce öğretmeni Randall Davis tarafından hazırlanan müthiş bir kaynak. A2 ve B1 seviyesinde olan herkesin dinleme becerisini geliştirmek ve dinleme sınavlarında başarılı olmak istiyorlar ise bu sayfayı öneririm.   
  • English Listening Lesson Library Online  : Başka bir İngilizce öğretmeni Todd Beuckens tarafından hazırlanan, geliştirilen ve özellikle A1 ve A2 öğrencilerine yönelik faydalı olduğunu düşündüğüm yararlı bir kaynak.
  • English news and easy articles for students of English : Üniversite İngilizce hazırlık okulunda okuyan A2, B1 ve B2 seviyelerinde okuyan her öğrencinin faydalanması gereken bir kaynak.   
  • Voscreen: Film replikleri dinleyerek dinleme becerinizi geliştirirken eğlenebileceğiniz bir sayfa. Sayfanın cep telefonu aplikasyonu da mevcuttur. 
  •  ONEDIO : Pek çoğunuzun videolarıyla, sosyal medya paylaşımlarıyla bildiği Türkçe onedio web sayfasının İngiltere versiyonu.  

 

Online Sözlükler: 

 

BEST APPS FOR ENGLISH LEARNERS  

 

 

Add comment


Security code
Refresh