BAŞARI HİKAYELERİ

 

"Mithat Hocamın derslerine İngilizcemi geliştirmek, konuşma becerime katkı sağlamak ve üniversite sonrası gireceğim sınavlara bir temel oluşturması amacıyla başladım. Hocamın derslerinde bize belli kalıplar verip bunlar çerçevesinde ders işlemek yerine kendi metoduyla konuyu anlatıp ardından pratiğe dökerek sürekli sohbet havasında İngilizce olarak yaptığı diyaloglar ile konuları pekiştirerek, İngilizceme katkı sağlamıştır. Rahatlıkla söyleyebilirim ki gitmiş olduğum diğer kurslara nazaran daha çok verim aldım ve bu şekilde öğrendiğim bilgileri günlük hayata aktarmam daha kolay oldu. Düşünen herkese tavsiye ederim, hocama da ayrıca tekrar teşekkür ederim."

Selin (Marmara Üniversitesi)

 

"Hani " Anlıyorum ama konuşamıyorum abi.." Cümlesiyle ingilizce seviyesini kendince belirleyenler insanlar vardır ya.. İşte ben hem anlamayan hem de konuşamayan seviyelerinde bir adamdım. Doğal olarak bu durum beni İngilizce derslerinden nefret eden bir adam haline getirdi. Sonra bir gün, izlediğim yabancı diziler ve Fifa manager oyunundan aklımda kalan ingilizce kelimelerle "Essay" yazmamı sağlayabilen bununla yetinmeyip cümle kurabilmeyi en kolay hal'e getiren bir adamla tanıştım. Şimdilerde ise bana Playstation oyunlarından ingilizce öğretmeyi başarabilen, IELTS sınavında istediğim puanı aldırtıp İngiltereye gönderten Mithat hocama İngiltere'deki publardan selamım olsun."

Eray (Kadir Has Üniversitesi)

Hocam, her şey için teşekkür ederim. Benimle her gün sıkılmadan uğraştınız. Verdiğiniz emekler sayesinde 2 aylık çalışma diliminde hazırlığı atladım. Çok sağ olun.

Bahadır (Bahçeşehir Üniversitesi)

 

Hocam, hazırlık serüvenimi sizin sayenizde tamamladım. Sizin desteğiniz ve ilginiz olmasaydı bu uzun serüven kolay kolay bitmezdi. Sizinle geçen sene hazırlanmış olsaydım hazırlık serüvenim çoktan bitmiş olurdu ve ben çoktan fakülteye geçmiş olurdum.  Sabrınız ve ilginiz için bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Destek arayan herkese tavsiye ederim.

Deniz (Bilgi Üniversitesi) 

Bir arkadaşımın referansıyla Mithat hocam ile tanıştım. Daha önce tek başıma IELTS sınavına sıkı çalışsam da bir türlü istediğim bandı ulaşamıyordum. 1 aylık çalışma süresince öğrettiği sınav taktikleriyle ve writing de kullanabileceğim tiyolarla 7.0 ortalama bandına ulaştım. Sınav stratejisini çok iyi biliyor. Sadece IELTS sınavı değil bütün sınavlar için referans olurum. 

Şule (IELTS) 

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Mithat hoca ile ders almaya başladım. Yazı yazmaktan nefret eden biri olarak writing konusunda kısa sürede çok geliştiğimi düşünüyorum. Hocam, her şey için teşekkür ederim. Emeklerinizin karşılığını aldık sonunda .

Sena (Bahçeşehir Üniversitesi)

Bahçeşehir üniversitesinde B1 kurunda ikinci kez kaldığımda, son modül üniversiteye gitmektense Mithat hocanın proficiency sınıfına katıldım. Yazın üniversite yerine Mithat hoca ile çalışarak proficiency sınavına hazırlandım ve proficiency sınavından beni şaşırtan yüksek bir not alarak geçtim. Hocam, sohbetiniz, ilginiz ve sabrınız için teşekkürler.

Ata (Bahçeşehir Üniversitesi)

 

ALMİRA

Mithat hocayla derslere başlamadan önce büyük tereddütlerim vardı. Hazırlığı geçebilecek miyim diye kafamda sorularım vardı. İlk başlarda kendimi ifade etmekte çekiniyordum ama zaman ile bu değişti. Mithat Hoca'yla her ders yaptığımız da ben daha rahat oldum ve bu durum benim İngilizcede de rahat olmamı sağladı. Yanlış yazmaktan, yanlış kelime söylemekten çekinen ben Mithat Hoca sayesinde bu durumu düzelttim. Kendi başıma yapamam dediğim şeyleri veya nasıl olacak diye düşündüğüm şeyleri Mithat hoca ile yok ettik ya da azalttık. Derslerin başlamasıyla İngilizce benim için daha farklı gözükmeye başladı ve essay yazmaktan keyif almaya başladım. Kısacası ben burada sadece İngilizce öğrenmedim onun yanında kendimi keşfedip neler yapabildiğimi gördüm. İnsanın isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yoktur ama emek verilince alınan sonuç daha da güzel oluyor. 

Almira (Kadir Has Üniversitesi)

 

FATMA

Doğruyu söylemek gerekirse İngilizceden nefret eden bir insandım. Sevmiyordum. Sevdiremiyorlardı. Okul hayatımda gördüğüm kadarıyla da çok önemli bir ders değildi. Benim için İngilizce geçmek zorunda olduğum bir ders bile değildi çünkü hocalar zaten geçiriyorlardı. İngilizce ile asıl imtihanım Kadir Has’a kayıt olmam ile başladı. Hayatım da tek yapmak istediğim meslek, İngilizce ve hem de %100, benim için şaka gibiydi. Hazırlığa başladığım da çok zorlanıyordum ama başaracağıma inanıyordum. İlk dönem kaldım ve aynı kurları almak zorunda kaldım ama inancım hep devam etti. Ta ki hazırlığımın ikinci yılının ikinci döneminin sonlarına doğru. O zamana kadar kim ne derse yaptım. Her yöntemi uyguladım. İngilizce, diziler filmler seyrettim. Kitaplar okudum ama nafile, sonuç Hüsran. Sonra arkadaşımın tavsiyesiyle Mithat hoca ile tanıştım. Hep diyorum daha önce neden tanışmamışım diye. Mithat hoca hem psikolojik hem sosyal ve hem de dil açısından mükemmel. Kabul edilmeli ki kolay bir öğrenci değildim. Aşırı karamsardım. Asla geçemeyeceğimi düşünüyordum. Bu yüzden sürekli ders de ağlar ya da derse ağlamaklı gelirdim. Ama Mithat hocanın asla motivesi hiç düşmezdi. Bana hep bu işin bir süreç olduğunu ve başarabileceğimi söylerdi. Ben İngilizce öğrenirken Mithat Hoca sayesinde, sabretmeyi de öğrendim. Pes etmemeyi. 20 yaşındayım ama ders çalışmayı bile onun sayesinde öğrendim. Bana nefret ettiğim bir dilden eğlenceli gizemli bir dünya oluşturdu. Eğer ben en çok istediğim bölümü zevkle okuyabiliyorsam bunun sebebini Mithat hoca. 

Fatma (Kadir Has Üniversitesi)

 

ARDA

Kısa zamanda çok büyük ilerleme kat ettik. Çok memnunum. Kendi arkadaşlarıma da öneriyorum. We have made great progress in a short time. I am very satisfied with our lessons. I always recommend him to my own friends. 

Arda (IELTS)

 

Serhan

Etkili Zoom dersleri ve konuyla birebir olan yardımcı dokümanlarla Mithat Hoca sayesinde istediğim TOEFL puanını aldım ve de üniversitede hazırlık senesini atladım.

Serhan (Sabancı Üniversitesi)

 

 

CAN

Mithat hocam ile derslerin keyifli bir de çok etkili geçtiğini düşünüyorum. Çok kısa bir sürede İngilizcemi bu kadar geliştireceğimi hayal bile edemezdim. Mithat hocayı iyi ki tanımışım. 

Can (IELTS)

 

MERVE HELİN

Master'a gidebilmem için IELTS'ten en az 6.5 almam gerekiyordu. IELTS çalışmaya başladığımda 5.0 ile başladım ancak Mithat Hoca ve doğru tavsiyeleriyle bir buçuk aylık bir çalışmayla 6.5 puan bandına ulaşabildim. IELTS'e çalışacaklara kesinlikle Mithat Hocayla çalışmalarını tavsiye ederim. Kendisi sınav taktiklerini iyi bildiği için nokta atışı yardımlar yapıyor ki IELTS'in biraz da taktik sınavı olduğunu düşünürsek doğru bir eğitmenle çalışmanın önemi anlaşılıyor. Bunun yanı sıra güler yüzlü ve keyifli bir ders anlatımı var. 

Merve Helin (IELTS)

 

MAVİ CAN

Mithat Hoca ile annemin bir arkadaşı vasıtasıyla tanıştık ve derslerimize başladık. Yurtdışından yatay geçiş yapıyordum ve TOEFL sınavına birlikte hazırlandık. Ne kadar iyi bir İngilizce seviyesine sahip olursa olun, TOEFL sınavı uzun ve dikkat gerektiren bir sınavdır. 2-3 aylık çalışmamızın sonunda hedefimiz olan 80 puan barajını aştık ve TOEFL belgesini göstererek Bilgi Üniversitesi Hazırlık okulundan muaf oldum. Mithat Hoca öğrencisinin durumunu ve ihtiyaçlarını analiz edebilen ve doğru tekniklerle öğrencilerini geliştiren bir öğretmen olduğunu düşünüyorum. 

Mavi Can (TOEFL - Bilgi Üniversitesi)

 

MELİS

Mithat Hocayı bir arkadaşımın referansıyla tanıdım. İngilizceye hep çalışan ama bir türlü konuşma kısmını halledemeyen bir insandım ama Mithat Hoca sayesinde bu sorunu çözdüm. Hem IELTS hem de TOEFL sınavları özelinde birlikte çalışıyoruz. Kısa zaman içinde oldukça fazla yol aldığımı görüyorum. Bütün sınavlar belirli stratejilere sahip ve Mithat Hoca size bunları gösteriyor. Böylece istediğiniz sonuca çok daha kısa bir sürede ve etkili çalışarak ulaşabiliyorsunuz. Bu yolculukta bir hoca arayışındaysanız Mithat hocaya sonuna kadar güvenebilirsiniz :)

Melis 

 

 

ERTAN

Mithat Hoca ile bir tanıdığımızın aracılığıyla tanıştık ve iyi ki tanışmışız. Fransız Lisesi'nde okumama rağmen onun sayesinde İngilizce seviyem yükseldi ve pozitif enerjisiyle İngilizceye olan tutkum daha da arttı. Öncelikle derslerimizi IELTS üzerine yoğunlaştırdık ve hedeflediğim nota ulaştım. Daha sonra hazırlandığım üniversite olan Politecnico'nun iç sınavında İngilizce okuma bölümü için çalıştık ve sayesinde okuma bölümünden iyi bir not aldım. Gerek hayata olan optimist bakış açısıyla gerek de İngilizce eğitim donanımıyla çok faydalı bir süreç yaşadım. İngilizce dil öğrenimi için her öğrencinin hayatına dokunması gereken bir öğretmen olduğunu düşünüyorum. Her şey için çok teşekkür ederim.

Ertan A.

 

Arda K.

Hocam verdiğiniz dersler için teşekkür ederim. Sizin vesilenizle essay yazma tekniklerini iyice öğrendim ve kendimi geliştirdim. Ayrıca daha önceleri İngilizce yazı okumakta zorlanıyordum, şimdi ise kendimi çok geliştirdiğime inanıyorum.

Arda K.

 

 

MELTEM

Sevgili Mithat hocamız sayesinde kızım Defne IELTS sınavından ortalama 7 aldı ve böylece okumak istediği Londra'daki Üniversiteden kabul aldı. Defne özelikle yazı yazmasını geliştirmesi gerekiyordu. Mithat hoca Defneyi çok iyi çalıştırdı, ödevler ve çalışma materyalleri vererek takibi hiç bırakmadı, derslerin içeriği çok çeşitliydi. Mithat bey aynı zamanda öğrenci dilinden ve ruh halinden çok iyi anlayan esprili bir öğretmen. Defne hocasının yanında kendini çok rahat hissediyordu. IELTS veya benzeri sınavlara hazırlanan tüm öğrencilere Mithat hocamızı çok tavsiye ederim. Sevgili Mithat Bey, tekrar çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık... Sevgiler

Meltem Y.