BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY SPEAKING SINAV FORMATI NASILDIR?

BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY sınavı konuşma bölümü toplam 10-15 dakika süren bir sınavdır. Sınav salonuna iki aday alınır. Sırayla bir zarf içinden birer soru çektirilir. Aday, çıkan soruyu okuyup 20 saniye bir düşünme süresinden sonra, maksimum 2 dakika boyunca fikrini paylaşması ve savunması beklenir. Birinci öğrenciden sonra, ikinci öğrenci soru seçip, aynı prosedürü takip eder. Her öğrenci toplamda 2 soru seçip cevaplaması gerekiyor.

Neden Akademik Kelime Listelerini öğrenmeliyim?

Akademik dil yeterlilik sınavlarına çalışıyorsanız, temel genel İngilizce kelime bilgisine ek olarak  akademik kelime bilginizi de geliştirmelisiniz. Bu tarz sınavlarda önceliğinizi akademik kelimelere vermelisiniz.

Paragraf yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar: 

KELİME DAĞARCIĞINIZI GELİŞTİRMEK İÇİN BİR KAÇ ÖNERİ:

İngilizce dil seviyenizi geliştirmenin tek yolu dil yapılarını ve kelimeleri aktif bir şekilde kullanmaktır. Okuma uğraşı pasif bir süreçtir.  Okurken dil yapılarına ve kelimelere maruz kalırız. Okumak, öğrenmenin başlangıç noktası olsa da, öğrendiğinizi uzun hafızaya atmanız gerekir. Bunu için de öğrendiklerinizi kullanmanısınız. Kelime dağırcığınızı geliştirmek için,