Yüksek puanlı başarılı bir essay için 7 önemli kriter:

İster üniversitelerin hazırlık okullarında öğrenci olun, ister IELTS, TOEFL veya PTE sınavlarına hazırlanın, essay yazımı konusunda kendinizi geliştirmelisiniz. Bu konuda Proficiency sınavına hazırlanan pek çok hazırlık öğrencisinden, "essay writing" bölümlerinde nasıl başarılı olabilirim, nelere dikkat etmeliyim tarzı pek çok soru geliyor. 

Proficiency Sınavında Stresle Başa Çıkabilmek İçin 7 Adım

Unutmayın ki İngilizce hazırlık atlama sınavına hazırlık süreci uzun ve yorucudur. Bir maratona benzer. Sabır ve çalışma gerektirir. Doğru adımlarla hazırlanmışsanız eğer hedefinize ulaşmamanız için bir neden görmüyorum.

Hazırlık okulunda başarılı olmak için ne yapmalıyım

Proficiency Sınavında Başarı için 7 Adım:

Proficiency sınavı bir dil yeterlilik sınavıdır. Sınav formatı ve soru tipleri farklılık göstersede üniversitelerin hazırladığı İngilizce yeterlilik sınavları akademik açıdan İngilizcenizin yeterli olup olmadığını ölçen bir sınavdır. Üniversitelerin Proficiency sınavları, format bakımından birbirinden farklılık gösterebilir. 

 Bahçeşehir Proficiency Speaking sınav formatı nasıldır?

BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY sınavı konuşma bölümü toplam 10-15 dakika süren bir sınavdır. Sınav salonuna iki aday alınır. Sırayla bir zarf içinden birer soru çektirilir. Aday, çıkan soruyu okuyup 20 saniye bir düşünme süresinden sonra, maksimum 2 dakika boyunca fikrini paylaşması ve savunması beklenir. Birinci öğrenciden sonra, ikinci öğrenci soru seçip, aynı prosedürü takip eder. Her öğrenci toplamda 2 soru seçip cevaplaması gerekiyor.

Neden Akademik Kelime Listelerini öğrenmeliyim?

Hazırlık atlama sınavları, IELTS, TOEFL gibi Proficiency sınavlarına hazırlanıyorsanız eğer kesinlikle genel İngilizce kelime bilgisine önem vermelisiniz. Verilen okuma metinlerini rahat anlayabilmeniz için temel İngilizce akademik kelimeler sizi başarıya götüren temel anahtardır.