BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY SPEAKING SINAV FORMATI NASILDIR?

BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY SPEAKING SINAV FORMATI NASILDIR?

BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY sınavı speaking bölümü toplam 10 dakika sürer. Sınav salonuna iki aday alınır. Sırayla bir zarf içinden birer soru çektirilir. Aday, çıkan soruyu okuyup 20 saniye bir düşünme süresinden sonra, maksimum 2 dakika boyunca fikrini paylaşması ve savunması beklenir. Birinci öğrenciden sonra, ikinci öğrenci soru seçip, aynı prosedürü takip eder. Bir öğrencinin seçiceği soru toplamı 2 dir. 

KADİR HAS İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVINA NASIL HAZIRLANMALIYIM?

Kadir Has İngilizce Yeterlilik Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?

Tüm sınavlarda olduğu gibi Kadir Has İngilizce Yeterlilik Sınavı’nda da öğrencilerin en çok zorlandığı ve başarması en güç konu sınava hazırlanma süreci. Bir sene boyunca eğitim aldınız hazırlıkta ya da ikinci senenizi okuyorsunuz ve birkaç kez de girdiniz Proficiency sınavına ve hala geçemediniz. Aslında Kadir Has Proficiency Sınavı  ile ilgili birçok şey de biliniyor ama bir türlü şeytanın bacağını kıramıyorsunuz. Bugüne kadar tüm sınava hazırlananların dile getirdiği ortak konular bunlar. Birçoğunun yarım ağızla da olsa söylediği bir başka konu da “biz aslında yeterince çalışmadık, derslere asılmadık veya sadece derslere gittik” gibi hatalarını kabul eden söylemler.

Kadir Has Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı

Kadir Has Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (KHAS-İYS) Nedir ve Hangi Bölümlerden Oluşur?

Kadir Has Üniversitesinde eğitim ağırlıklı olarak İngilizce dilinde verildiğinden, öğrenciler hazırlık okumak ve Kadir Has İngilizce yeterlilik sınavına (KHAS-İYS) girmek zorundalar. Yılda Üç kez İngilizce Yeterlilik sınavı (KHAS-İYS) yapılır.Eğitim yılı içinde yapılan yeterlilik sınavlarına (İYS) girebilmek için öğrencilerin en az B1 seviyesini başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Eylül ayında yapılan Proficiency sınavına üniversiteyi yeni kazanan veya daha önceki yılda hazırlıkta okuyup herhangi bir seviyede kalan öğrenciler bu sınava girebilirler.