Özgür Mithat Ardane

Merhaba, Ben Özgür Mithat Ardane,

1993 yılında henüz üniversite öğrencisiyken gönüllü olarak bir yabancı dil okulunda ilkokul ve ortaokul öğrencilerine İngilizce derslerine yardım ederek öğretmenlik kariyerime başladım. Gönüllü çalışmak bana kurumda bulunan pek çok deneyimli yabancı öğretmenleri gözlemleme fırsatı sağladı.  Bu gözlemler öğretmenliğimin temel omurgasını oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra öğrenciyken gönüllü olarak başladığım dil okulunda 11 yıl boyunca çalışarak, öğretmenlik kariyerimin ilk resmi deneyimlerini edinmiş bulundum.  

2005 yılında Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda okutman olarak göreve başladım. 11 yıl süren bu okuldaki çalışma deneyimim öncelikle bana takım çalışmasının önemini öğretti. Bir okulun uyumu ve verimliliği, bir orkestra şefi misali, onu yöneten eğitim direktörünün omuzlarında olduğunu gösterdi. Bu açıdan kendimi çok şanslı his ediyorum. Hala Bahçeşehir Üniversitesi Yabancı Diller Okulu başında görevini sürdüren Mehmet Atasagun takımında bulunma şansına sahip olduğum için kendimle gurur duyuyorum.  

Bahçeşehir Üniversitesinde çalışırken 4 dönem boyunca BAU Modern Diller Bölümü’nde birinci sınıf fakülte öğrencilerine Communicative Skills and Academic Reporting (ENG 1003 ve Eng 1004) derslerini verdim.

2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesinden ayrılarak, 23 yılık öğretmenlik kariyerinde edindiğim bilgi ve deneyimle SANDE Eğitim ve Danışmanlığı kurdum. Amacım Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve diğer üniversitelerden pek çok hazırlık öğrencisini desteklemek ve yüksek lisans öğrencilerini IELTS ve TOEFL gibi çeşitli dil yeterlilik sınavlarına hazırlamaktı.  

2018 yılında daha fazla kitlelere ulaşmak ve büyük bir online platformun temel taşlarını oluşturacak olan band7+ yaratma sürecine başladım.

2018 yılında bir dil okulunun Beşiktaş Şubesinin işletmeciliğini üstlenerek, İngilizce dil programları yanı sıra başta İspanyolca ve İtalyanca olmak üzere farklı yabancı dil programlarının geliştirilmesinde yardımcı oldum.

2020 Covid 19 Pandemi dönemiyle birlikte geleceğin eğitiminin online dijital platformlar olduğunu görerek kendi isteğimle eğitim kurumundaki görevimden ayrıldım. Şu anki amacım band7+ online eğitim platformunu geliştirmek ve IELTS, TOEFL ve Proficiency gibi İngilizce yeterlilik sınavları için etkin bir kaynak haline dönüştürmek.  

Şu anda online sınav hazırlama eğitimlerime ek olarak bir vakıf üniversitesinde misafir eğitmen olarak çalışmaktayım. 

2013 yılında Sinema ve Televizyon yüksek lisansı yaptım. Kısa film üretimi ve fotoğraf proje çalışmalarına katıldım.